בלוג

09/09/2019

הבנות שלי טיפה שונות בנוף המקומי של מה שאני רואה היום בקרב ילדים בני גילן. הן פחות מתעסקות בניידים וטאבלאטים ויותר במשחקים. זה לא שהן לא אוהבות נייד כאשר יש, אבל הן יעדיפו הרבה יותר לשחק אם אפשר. אז הן אוהבות לשחק בחוץ מלא!!!  גני שעשועים, פארק חבלים, ג'ימבורי, אופניים , משחקי כדור, מזרקות ועוד. אממה, ככל שהן גדלות, הסיכונים שהן לוקחות עולים.

בחודשים האחרונים התחלתי לשים לב שהן אוהבות מאוד לשים פלסטרים.  לפעמים אני מוצא אותן בח...

16/07/2018

היתרונות של כוח עבודה מגוון

מקומות העבודה של ימינו הם סופר מגוונים. אנשים בני דורות שונים, תרבויות, מינים, דתות ואמונות מושלכים יחד ומצופים לתפקד כצוות. מנהלים צוותים שכאלה צריכים להיות רגישים מאוד מבחינת היכולת שלהם להכיל את הגיוון וכדי להיות מסוגלים להוביל את כל האנשים האלה לעבוד בהרמוניה. עצם ההכרה בהבדלים אינה מספיקה כדי לקדם גיוון; את ההבדלים אלה צריכים לחגוג ולקדם ולא רק לגלות טולרנטיות לגביהם.

התגמולים נהדרים; לכוח עבודה...

09/04/2018

בנסיעה האחרונה שלי להונג קונג החלטתי שאחת המטרות שלי היא לנסות ולפצח את התעלומה הזאת שנקראת הונג קונג. מה זה בעצם המקום הזה? איך אפשר להגדיר אותה תרבותית? ומה מניע אנשים החיים כאן?

נתחיל מזה שאת הפיצוח (החלקי) לתעלומה הזאת עשיתי, איך לא, על כוס בירה כמובן! איפה אם לא באסיה, אתה תצליח לגלות את המהות האמתית של משהו או את הסודות של מישהו, אם לא דרך אלכוהול. The drunken tongue is the honest tongue" ". הדברים שאנשים חולקים איתך בשעה...

14/11/2017

בכל העולם יושבים עכשיו לתכנן איך בדיוק תיראה תכנית ההדרכות הגלובלית של הארגון בשנת 2018, ולכולם מטרה משותפת אחת: לצייד את העובדים בארגון בכישורים והמיומנויות החיוניים לשיפור התפוקה ולצמיחה עסקית נוספת בשנה הבאה.

אבל איך תדעו אילו תכנים לבחור, באיזו שפה להעביר את ההדרכות, באיזו טכנולוגיה להשתמש? ולא, הקמת לוח שנה בגוגל דוקס עם כמה הדרכות תוכנה כאן וכמה סדנאות ניהול שם – זה לא מספיק כדי לייצר תוכנית גלובלית עם ערך אמיתי לעובדים מ...

25/07/2017

קיבלתם לאחרונה קורות חיים ממועמד בסין שנראים כמו סיפור משייקספיר?

מועמד הגיע לראיון עבודה בהודו עם ההורים שלו ולא הבנתם למה?

בגרמניה המועמד מתעקש לעבור על כל פרט ופרט הכי זניחים בחוזה העסקה?

כנראה שאתם חווים את ההשפעות של תרבות לאומית על הדרך בה תהליכי גיוס מתקיימים במדינות שונות בעולם.

ארגונים ישראלים הפועלים בקנה מידה גלובלי, עשויים למצוא ששיטות הגיוס הנמצאות בשימוש בארץ, לא בהכרח יכולים להיות מתורגמים למדינה אחרת, עקב נורמות תר...

20/02/2017

על פי לוח השנה הסיני המסורתי, 2017 היא שנת התרנגול, בדיוק כמו לפני שתים עשרה שנים. השנה מתחילה ב-28 לפברואר, 2017 ותסתיים ב-15 לפברואר, 2018.

המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, הרפובליקה העממית של סין ממשיכה לראות את מירוץ העסקים הזרים הממהרים להשקיע בחברות המשגשגות שלה וביתר התעשיות הפורחות בה. זו ארץ של כללי התנהגות וטקסיות ייחודיים, אשר מחייבת את אלו הרוצים לעשות איתה עסקים,  הבנה של ההתנהלות העסקית, תרבות, מנהגים וערכים.

הסינים לא...

29/01/2017

'יפה שתיקה לחכמים קל וחומר לטיפשים' או 'סייג לחוכמה שתיקה', ויש עוד רבים אחרים. אנחנו מכירים את הביטויים האלה ואפילו זורקים אותם פה ושם, כשאנחנו רוצים לרמוז בצורה מנומסת למישהו אחר לדבר פחות. אבל האם לשתיקה אותה המשמעות לכל התרבויות בעולם? ממש לא! לשתיקה משמעויות רבות ושונות בתקשורת בין-תרבותית ואם אתם מנהלים יחסי עבודה או עסקים עם תרבויות אחרות, כדי שתקדישו כמה רגעים ללמוד חלק מן המשמעויות האלו.

שתיקה יכולה לשמש כטקטיקה ל...

11/12/2016

אינטראקציה בין תרבותית חלקה ויעילה, אפשרית, אם היא כוללת הבנה, ידע וכבוד. כולנו גדלנו עם היכרות של סגנון התקשורת המקובל בסביבתנו, בין אם מדובר בקול, שפת גוף או בכתב. אפשר לומר שאנחנו כבר מתוכנתים לסגנון מסוים, אבל זה לא אומר סוף פסוק על איך אנו מתקשרים עם כאלו ממדינות או תרבויות אחרות.

ישנם אתגרים באינטראקציות בין תרבותיות אבל הם לא צריכים להיות חסמים המונעים תקשורת חלקה ויעילה. עם הידע הנכון הם יכולים להיות אבני דרך להצלחה.

"דע...

27/11/2016

בעבודה, מנהלים אינם יכולים לצפות למנוע את כל ההתנגשויות הבין תרבותיות בין עובדיהם או כל אי הבנה בין-תרבותית. מה שהם כן יכולים לעשות, עם זאת, הוא ליצור תרבות ארגונית עם הציפייה שמכבדים כל עובד, כל רעיון הוא בעל ערך, והבדלים תרבותיים נחגגים לא נסבלים.

19/09/2016

קלישאה ידועה בעולם העסקים היא כי "הלקוח תמיד צודק". על אף שזו היא קלישאה, זה מדגיש עובדה חשובה ביותר - אם עסקים רוצים לשרוד ולשגשג הם חייבים להבין ולענות על הצרכים של לקוחות המטרה שלהם. זה יכול להיות, וזה בדרך כלל, אתגר אפילו כשדנים בעסקים ולקוחות אשר חולקים תרבות זהה. לא כל שכן, כאשר מתחילים להתמודד עם לקוחות במדינות אחרות עם תרבויות שונות הנושא הופך להיות אפילו יותר מאתגר. יפן היא דוגמא טובה לחשיבות של ידע תרבותי בהבנת הלקוח...

Please reload

פוסטים חשובים

How 'Power Distance' shapes training sessions and leadership

February 6, 2017

1/1
Please reload

פוסטים אחרונים
ארכיון
Please reload

Please reload

חיפוש לפי תגיות